Group Stage EC São José Esporte Clube São José (RS) 1:3 Volta Redonda Futebol Clube (RJ) Volta Redonda
Group Stage Ypiranga-RS Ypiranga FC 9:00 PM Figueirense FC Figueirense FC
Third Round Saint-Étienne AS Saint-Étienne 8:30 PM FC Metz FC Metz
Final Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:4 Paysandu Sport Club (PA) Paysandu
Gruppenphase
Estudiantes LP Club Estudiantes de La Plata 3:4 Huachipato FC Huachipato
Gruppenphase
Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 4:0 The Strongest La Paz The Strongest
Gruppenphase Cerro Porteño Club Cerro Porteño 1:1 CSD Colo Colo Colo-Colo
Gruppenphase
Fluminense Fluminense Football Club 3:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
Gruppenphase Barcelona SC Barcelona SC Guayaquil 2:1 CD Cobresal Cobresal
Gruppenphase
São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:0 Club Atlético Talleres CA Talleres
matchday 1 C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 6:00 PM FC MAS Taborsko SILON Taborsko
matchday 1 MFK Vyskov MFK Vyskov 6:00 PM MFK Karvina Karvina
matchday 9 Fortaleza U20 Fortaleza EC U20 8:00 PM Fluminense Rio de Janeiro U20 Fluminense U20
matchday 9 Cruzeiro U20 Cruzeiro EC U20 9:30 PM Botafogo Rio de Janeiro U20 Botafogo U20
matchday 8 JäPS II Järvenpään Palloseura II 5:30 PM PEPO Lappeenranta PEPO
matchday 8 Reipas Lahti FC Reipas Lahti 5:30 PM Atlantis FC II Atlantis FC II
matchday 7 HerTo Herttoniemen Toverit 6:20 PM FC Finnkurd FC Finnkurd
matchday 7 Töölön Taisto Töölön Taisto 7:20 PM FC Kontu FC Kontu
matchday 7 PPJ/Lauttasaari PPJ/Lauttasaari 7:20 PM MPS/Atletico Malmi Atletico Malmi
matchday 34 Steinbach II TSV Steinbach II 2:00 PM SV Rot-Weiß Hadamar RW Hadamar
Second Round Ind. Rivadavia CS Independiente Rivadavia 8:30 PM Club Atlético Banfield Banfield
matchday 16 Philadelphia Philadelphia Union 0:0 Toronto FC Toronto
matchday 16 Cincinnati FC Cincinnati 0:2 Nashville SC Nashville
matchday 16 Miami Inter Miami CF 1:3 Atlanta United FC Atlanta
matchday 16 Montréal CF Montréal 4:2 D.C. United D.C. United
matchday 16 New York New York Red Bulls 3:1 Charlotte FC Charlotte
matchday 16 Austin Austin FC 0:2 Portland Timbers Portland
matchday 16 Chicago Chicago Fire FC 1:1 Orlando City SC Orlando
matchday 16 Houston Houston Dynamo FC 3:1 Colorado Rapids Colorado
matchday 16 Kansas City Sporting Kansas City 1:2 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
matchday 16 Los Angeles Los Angeles Galaxy 3:1 FC Dallas Dallas
matchday 16 Seattle Seattle Sounders FC 1:1 Real Salt Lake City Salt Lake
matchday 16 LAFC Los Angeles FC 2:0 Minnesota United FC Minnesota
Third Round A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga postponed Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
matchday 3 Real Santa Cruz Club Real Santa Cruz 9:00 PM Club Deportivo San José Club San José
matchday 14 Valur Valur Reykjavík 8:00 PM Stjarnan Gardabaer Stjarnan
matchday 14 Breidablik Breidablik Kópavogur 10:15 PM Víkingur Reykjavík Víkingur
matchday 5 Selfoss UMF Selfoss 9:15 PM Throttur Vogum Thróttur Vogum
Round of 16 FK TransINVEST FK TransINVEST 5:00 PM Zalgiris Vilnius Zalgiris
matchday 11 FK Minsk FK Minsk 6:00 PM Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
matchday 23 USM Alger USM Alger 6:00 PM ES Ben Aknoun ES Ben Aknoun
matchday 34 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 7:00 PM FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
First Round Zamalek Zamalek SC postponed Proxy FC Proxy FC
First Round Ismaily Ismaily SC 7:00 PM Qanah FC Qanah
Group Stage Union Omaha Union Omaha 4:1 on pens Central Valley Fuego FC CV Fuego FC
matchday 13 Monterey Bay Monterey Bay FC 0:0 Charleston Battery Charleston
Gruppenphase Lanús Club Atlético Lanús 0:1 Cuiabá EC (MT) Cuiabá-MT
Gruppenphase Metropolitanos Metropolitanos FC 1:1 Deportivo Garcilaso Dep. Garcilaso
Group Stage
Boca Juniors CA Boca Juniors 4:0 CA Nacional Potosí Nacional Potosí
Gruppenphase Defensa Defensa y Justicia 0:1 Universidad César Vallejo César Vallejo
Gruppenphase Indep. Medellín Independiente Medellín 4:0 Club Always Ready Always Ready
Gruppenphase
Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:1 Club Sportivo Trinidense Trinidense
matchday 13 Paide U21 Paide Linnameeskond U21 5:00 PM Viimsi JK Viimsi JK
matchday 13 JK Tabasalu JK Tabasalu 6:00 PM Tartu JK Welco JK Welco
matchday 13 FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 6:00 PM Harju JK Laagri Harju JK
matchday 13 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 6:00 PM FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
matchday 13 FC Tallinn FC Tallinn 7:30 PM FC Elva FC Elva
matchday 13 Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 5:00 PM Kalju FC U21 Kalju FC U21
matchday 13 FA Tartu Kalev FA Tartu Kalev 6:00 PM Johvi FC Phoenix Johvi Phoenix
matchday 13 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 6:00 PM JK Trans Narva U21 Trans Narva U21
matchday 13 JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 6:00 PM Tallinn JK Legion TJK Legion
matchday 9 Madla IL Madla IL 6:30 PM IL Brodd Brodd
matchday 10 Dinamo Dinamo Samarqand 3:00 PM Qizilqum Zarafshan Qizilqum
matchday 10 Navbahor Navbahor Namangan 4:30 PM FK Olimpik FC Olympic
Final M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 7:30 PM Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
Quarter-Finals Pacific FC Pacific FC 2:1 Atlético Ottawa Atl. Ottawa
matchday 28 Altach Juniors SCR Altach Juniors 2:00 PM SK Bischofshofen Bischofshofen
matchday 28 Reichenau SVG Reichenau 2:00 PM VfB Hohenems Hohenems
matchday 28 Wolfurt FC Wolfurt 3:30 PM SV Austria Salzburg A. Salzburg
matchday 28 Saalfelden FC Pinzgau Saalfelden 4:00 PM SC Röthis Röthis
matchday 28 Silz/Mötz SPG Silz/Mötz 5:00 PM FC Kufstein FC Kufstein
matchday 32 Damash Gilan Damash Gilan FC 5:00 PM Naft Gachsaran FC Naft Gachsaran
matchday 32 Ario Eslamshahr Ario Eslamshahr 5:00 PM Shahin Bandar Ameri Shahin B.A
matchday 32 Mes Shahr Babak Mes Shahr Babak FC 5:00 PM Shahrdari Astara Sh. Astara
matchday 32 Mes Soongoun Mes Soongoun Varzaghan 5:00 PM Khosheh Talaei Saveh Khosheh Talaei
matchday 32 Est. Mollasani Esteghlal Mollasani 6:00 PM Kheybar Khorramabad FC Kheybar FC
matchday 32 Naft M.I.S F.C. Naft Masjed Soleyman FC 6:00 PM Saipa FC Saipa FC
matchday 32 Chadormalu SC Chadormalu SC 6:00 PM Fajr Sepasi Shiraz Fajr Sepasi
matchday 32 Pars Jam Pars Jonoubi Jam 6:00 PM Mes Kerman Mes Kerman
matchday 27 Slovan HAC SK Slovan HAC 10:30 AM SC Mannswörth Mannswörth
matchday 29 Halbturn USV Halbturn 5:00 PM SV St. Margarethen St. Margarethen
matchday 28 ATUS Velden ATUS Velden 10:30 AM VST Völkermarkt VST Völkermarkt
matchday 28 Donau Klagenf. SV Donau Klagenfurt 10:30 AM SK Austria Klagenfurt II Klagenfurt II
matchday 24 FC Lustenau FC Lustenau 10:30 AM FC Egg FC Egg
matchday 24 Hörbranz FC Hörbranz 3:00 PM FC Lauterach Lauterach
matchday 24 Admira Dornbirn SC Admira Dornbirn 3:30 PM FC Nenzing Nenzing
matchday 28 Bramberg TSU Bramberg 5:00 PM USK Anif USK Anif
matchday 28 Golling SC Golling 5:00 PM SV Kuchl Kuchl
matchday 28 Siezenheim UFC Siezenheim 5:00 PM SV Bürmoos Bürmoos
matchday 12 Leones d. Norte Club Leones del Norte 0:0 Guayaquil City FC Guayaquil City
matchday 12 B36 II B36 Tórshavn II 9:00 PM Víkingur Göta II Víkingur II
Quarter-Finals Portugal U17 Portugal U17 5:00 PM Polen U17 Poland U17
Quarter-Finals Italy U17 Italy U17 7:30 PM England U17 England U17
Third Place Play-Off
Borneo FC Borneo FC Samarinda 2:00 PM Bali United FC Bali United
Halbfinale KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 1:0 Polonia Bytom Polonia Bytom
Halbfinale Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 2:1 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
Final Sakaryaspor Sakaryaspor 7:00 PM Bodrumspor Bodrum FK
Final Cremonese US Cremonese 8:30 PM Venezia FC Venezia